אודותי

שמי ד"ר בינה כהן סחר. אני רופאה מומחית לגינקולוגיה ומיילדות, והתחום הייחודי בו אני עוסקת הוא מחלות הפות והנרתיק (עריה ולדן, בהתאמה).

למדתי רפואה באוניברסיטת ת"א, התמחיתי בגינקולוגיה ומיילדות במחלקת נשים בביה"ח וולפסון בחולון. את התמחותי סיימתי ב-2006. לאחר סיום התמחותי התחלתי לעבוד כרופאה בכירה בביה"ח לנשים במרכז רפואי רבין (בילינסון), וכן כמומחית לרפואת נשים במרפאות הקהילה של קופות החולים.

במסגרת עבודתי במרפאות השונות, נתקלתי שוב ושוב בנשים שהתלוננו על פטריה שחוזרת, גרד טורדני, או כאבים בקיום יחסים – מצבים בהם לא נתקלתי כמעט במהלך התמחותי בבית החולים. התחלתי לחפש מידע על טיפול בנשים אלו, שעברו מרופא לרופא בחיפוש אחר מישהו שיוכל לעזור להן בסבלן הממושך. התברר לי שקיים תחום שלם שעוסק בנושא מחלות הפות והנרתיק.

ב-2011 נסעתי להשתלמות בארה"ב, אצל מספר רופאים מהמובילים בעולם בתחום מחלות הפות והנרתיק. בשובי לארץ, פתחתי את המרפאה למחלות עריה ולדן בביה"ח לנשים בקמפוס בילינסון, שנתנה עד כה מענה למאות נשים.

כיום, אני מנהלת את מרפאת מחלות העריה והלדן, וכן מבצעת קולפוסקופיות במרפאת צוואר הרחם בביה"ח לנשים בקמפוס בילינסון. בנוסף לעבודתי כרופאת נשים מומחית במכבי שירותי בריאות, אני מקיימת מרפאה מייעצת למחלות העריה והלדן במרכז בריאות האישה של קופ"ח מכבי במודיעין.  

אני רואה בתחום זה את ייעודי, ועושה כמיטב יכולתי לעזור לנשים, שסובלות מתסמינים לעתים במשך שנים, ומרגישות שאין להן כל מענה.